MOŽNOSTI PLATBY:

dobirka

 

 

bankovni prevod

 

 

PayPal logo

 

GARANCE BEZPEČNÉ
ONLINE PLATBY:

ThePay

 

VISA

MasterCard

Maestro

Diners

 

         

SIUDMAK

Wojciech Siudmak

skladem

 

Číslo produktu: 048
Výrobce: Rebis
EAN kód: 9788375107647
běžná cena 1 298,0 Kč
naše cena bez DPH: 1 061,8 Kč
naše cena s DPH (10 %):
1 168,0 Kč

Ultimativní monografie Wojciecha Siudmaka z nakladatelství Rebis: pevná vazba s přebalem, velký formát 24x32 cm, 240 stran, váha přes 2kg, obsahuje téměř všechny význačné práce autora v celostránkovém formátu B4 a na křídovém papíru s vysokou věrností barev.

Wojciech Siudmak, považovaný za jednoho z hlavních představitelů současného fantastického realismu, je polského původu, od roku 1966 žije ve Francii. Je jedním z nejznámnějších současných malířů a sochařů, sám sebe označuje za hyperrealistu fantasy. Jeho motto je ""Skutečná realita je jen ve snech" (Charles Baudelaire: "Common sense tells us that the things of the earth exist only a little, and that true reality is only in dreams.").

"Fantastic realism, uniting an irreal vision with naturalistic art is rooted in surrealism as represented by S. Dali, R. Magritte and P. Delvaux. Siudmak is close to Dali by his brilliance in portraying the three-dimensional illusion of space, by his sense of light and shade as well as his linear and aerial perspective. Siudmak adds to these means of traditional artistic expression a very personal and purely hyper realist slant, where research into technical perfection is put to the use of an overflowing and highly original imagination."

Siudmakova díla jsou již dlouho využívána nejen pro filmové a divadelní plakáty a pro propagaci filmových festivalů (Cannes, Montreal  aj.), ale také pro prezentaci technologického pokroku velkých průmyslových firem. Mnoho jeho ilustrací se váže ke knižním obálkám (cyklus DUNA, díla P.K.Dicka atd.) a k hudebním nosičům. Siudmak měl od roku 1988 mnoho retrospektivních výstav zejména v prestižních galeriích ve Francii a v Polsku, ale také např. v Egyptě, kde byla jeho díla promítána na fasádu chrámu Ramsese III v Luxoru.

Album je rozděleno do tří hlavních sekcí: první zahrnuje předmluvu autora, stručný životopis a sbírku krátkých citátů o jeho práci. Hlavní část alba obsahuje přes 200 reprodukcí jeho děl - maleb, kreseb a soch. Závěrečná část sestává ze seznamu prací a z popisu Siudmakova mírového projektu "Eternal Love", který má upozornit veřejnost na nebezpečí vyplývající z vývoje civilizace a vyzývat k toleranci a vzájemnému porozumění.

Text trojjazyčně: polsky+anglicky+francouzsky (P/A/F), poprvé vyšlo v prosinci 2015.

 

"What boundless fantasy and what prodigious ability to make it come true. An almost unbelievable talent, more gifted and infinite of the one who guides, expresses himself and invents our richest dreams. "
Federico Fellini

"His fine draughtsmanship and sense of light and dark give his visions great depth and multiply the remarkable range of colors and textures.  There  is a  powerful  tranquillity in his creations, and an endless space to explore and invent. "
George Lucas

"Hanging on the wall facing me, in a part of my house where I spend many hours, is the 1976 Cannes Film Festival poster. It is signed by Siudmak. I have been travelling for many years through his painting. Thanks to him and with him, I dream of images over and beyond the horizon. A hyperrealist of the supernatural, intimate with the infinite, Siudmak has a serene control over his extraordinary folly. He has the divine gift of being able to materialize his imagination. He has the  kindness to know how to carry us along with him."
Jean-Jacques Annaud

 

Náklad je vyprodaný, termín případného dotisku zatím neznámý.